Start autorskiego programu „Razem Możemy Więcej”

Podczas niedawnej kolacji inaugurującej cykl spotkań z naszymi klientami, z dumą mogłem ogłosić start autorskiego programu lojalnościowego skierowanego do osób korzystających z naszych usług – „Razem Możemy Więcej”.

Od początku prac koncepcyjnych nad programem przyświecały nam trzy idee. Po pierwsze, jako firma, dla której priorytetem jest budowanie partnerskich relacji, chcieliśmy pokazać naszym klientom, że są dla nas wyjątkowi. Podkreślić ich osobowość i pomóc w biznesie przebrnąć przez wszystkie zawiłości legislacyjne, tak często zmieniane w naszym kraju. Wspierać ich przez cały okres umowy, doradzać w sytuacjach kryzysowych oraz pomagać szukać nowych rynków zbytu i kontrahentów.

Po drugie, chcieliśmy do firm z sektora MŚP przenieść usługi, które do tej pory w sektorze bankowym były zarezerwowane wyłącznie dla klientów korporacyjnych. Jako pierwsi na rynku usług, korzyści z najwyższej półki postanowiliśmy oferować wszystkim naszym klientom.

Po trzecie, wiedzieliśmy, że nasz program musimy przedstawić klientom w nowoczesny, przystępny i bardzo przyjazny sposób. Ilość wyzwań spowodowała, że w prace nad „Razem Możemy Więcej”- w różnych fazach- zaangażowanych było ponad 20 osób.

Nad częścią merytoryczną czuwał psycholog biznesu dr Marek Wojciechowski, a całość prac udało nam się zamknąć w 5 miesięcy. Od samego początku, największą trudność sprawiał nazywany przez nas roboczo tzw. „paradoks doradcy”. Wszyscy trenerzy biznesu podkreślają, że określenie sprzedawcy mianem doradcy, jest dla niego największym komplementem. To najwyższy stopień wtajemniczenia w arkana skutecznej sprzedaży. Od takich osób oczekujemy, że w każdej chwili doradzą nam przy podjęciu decyzji biznesowych, czy pomogą we wszystkich kwestiach związanych z obsługą po sprzedażową, która w branży finansowej jest niezwykle ważna. Paradoks polega na tym, że doradcy to także osoby, które każdego miesiąca realizują najwięcej nowych transakcji, ponieważ wszyscy nowi klienci chcą być obsłużeni przez najlepszych specjalistów. Doradca wpada w pułapkę totalnego braku czasu i trudnych wyborów: pomóc mojemu stałemu klientowi czy dobrze obsłużyć nową transakcję?

Patrząc na „Razem Możemy Więcej” już na chłodno. Ponad miesiąc po inauguracji myślę, że ze wszystkimi wyzwaniami poradziliśmy sobie doskonale. Wynosząc doświadczenia ze stworzonej przeze mnie Fundacji Aureus Link wiedziałem, że wielu przedsiębiorców nie ma na co dzień czasu, by śledzić wszystkie zmiany w regulacjach, które ich dotyczą- co wybitnie pokazał przykład RODO. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, przygotowaliśmy dla nich webinary objaśniające wiele zawiłości prawnych oraz cykl szkoleń z naszymi ekspertami. Naszym kluczowym kontrahentom, oferujemy dedykowany wyłącznie dla ich przedsiębiorstwa coaching, który poprowadzą najlepsi trenerzy biznesu w Polsce. 


Ugruntowanie naszych wzajemnych relacji chcemy realizować poprzez zapraszanie naszych klientów na eventy przygotowane specjalnie dla nich. Dzięki stworzonej przez nas nowoczesnej aplikacji potrzeb, którą nasi kontrahenci wypełniają podczas podpisania z nami pierwszej umowy, wiemy kto ucieszy się z biletu do opery, kto marzył o koncercie Guns N’ Roses, a kto chętnie obejrzy mecz piłkarski czy żużlowy. Ogromny potencjał mają mityngi branżowe, które do końca roku będą odbywać się w wielu polskich miastach. Za naszym pośrednictwem spotykają się przedsiębiorcy reprezentujący wiele branż, co w naturalny sposób sprzyja powstawaniu nowych i rozwijaniu się istniejących już biznesów.


Odczarowaliśmy usługi, które do tej pory zarezerwowane były wyłącznie dla najważniejszych klientów dużych banków. Nasi klienci bezpłatnie korzystają z prywatnej opieki medycznej czy dedykowanego Concierge, który pomoże im w codziennym życiu, a nam po części rozwiązuje „paradoks doradcy.” W Aureusie pracujemy nad zdecydowanym powiększeniem zespołu Działu Obsługi Sprzedaży. Tylko w taki sposób jesteśmy w stanie za- oferować naszym klientom najwyższą jakość usług, wsparcia, trwałych i sprawdzonych relacji, wymiany kontaktów biznesowych oraz solidnej obsługi posprzedażowej.


Z tego miejsca chciałbym zapewnić naszych klientów, że to nie koniec. „Razem Możemy Więcej” to projekt, który dynamicznie będzie ewoluował. Jeszcze w tym roku, chcemy stworzyć platformę rabatową zwiększającą potencjał sprzedażowy naszych klientów. Ale to już historia na kolejny felieton.

Grzegorz Pietraszewski

Prezes Aureus Leasing

Być może zainteresują Cię także…